Orzeźwiająca książka na lato – Współlokatorzy

Zabawna, pełna uroku i piekielnie dobra. Taka właśnie jest książka “Współlokatorzy“, która szturmem podbiła księgarnie. Powieść, która napełnia serce ciepłem, naprzemiennie wzruszając i rozśmieszając, przez co większość książki czytamy przez zaszklone oczy.

Książka, która stanowiła najbardziej wyczekiwany debiut literacki roku, zdecydowanie nie zawiodła, a Beth O’Leary, autorka powieści, zebrała wiele przychylnych recenzji.

Miłosna historia inna niż wszystkie w książce “Współlokatorzy”

Za niezwykłą historią, którą poznajemy na kartach książki, stoi nietuzinkowy sposób, w jaki autorka napisała swoją debiutancką powieść. Beth O’Leary, brytyjska pisarka i absolwentka wydziału filologii angielskiej, książkę “Współlokatorzy” pisała etapami… podczas jazdy koleją miejską w drodze do pracy.

Czytelnicy z miejsca zakochali się w historii wykreowanej przez autorkę, a książka zebrała wiele przychylnych recenzji, które jeszcze bardziej rozbudziły apetyty fanów romansów.

Beth O’Leary w swojej debiutanckiej powieści bardzo celnie punktuje współczesną rzeczywistość, jeśli chodzi o związki. Pisarka korzysta ze swoich umiejętności, aby zyskać aprobatę czytelnika dla swoich tez, przez co nadaje swojej książce autentyczności.

“Współlokatorzy” to powieść, która stanowi również powiew świeżości, jeśli chodzi o literaturę obyczajową czy romans. Odświeżające spojrzenie autorki na gatunek i ciekawy sposób przedstawienia historii stoją za olbrzymim sukcesem książki.

Debiutancka powieść Beth O’Leary

W książce “Współlokatorzy” mamy do czynienia z fabułą, która obraca się wokół dwóch bohaterów. Tiffy Moore oraz Leon Twomey dzielą mieszkanie, łóżko, a mimo wszystko nigdy się nie spotkali. Brzmi intrygująco i takie w rzeczywistości jest.

Cała książka jest oparta o niezwykle poruszające i ciepłe stwierdzenia, które rozpalają serce czytelnika do granic możliwości. Jeśli dodamy do tego humor, który autorka zgrabnie przekłada na jedną z wykreowanych przez siebie ekscentrycznych postaci, otrzymujemy prawdziwą mieszankę wybuchową.

Choć wydawca sugeruje, iż “Współlokatorzy” to książka idealna do relaksu przy kawie, to należy zauważyć, że autorka nie boi się poruszać również tematów trudniejszych, znacząco odbiegających od charakterystycznego stylu gatunku.

Udany debiut literacki Beth O’Leary pozwala spojrzeć na literaturę obyczajową z nową jakością, natomiast książka “Współlokatorzy” to:

  • zręczna i niebanalna narracja
  • intrygujący pomysł
  • budząca emocje lektura.

Obok wyżej omawianej powieści nie sposób przejść obojętnie. Budząca emocje książka sprawia, że każdy czytelnik, który zdecyduje się na jej przeczytanie, wyniesie swoje własne refleksje.

Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com